Projekt, który zwycięży w plebiscycie, dołączy do projektów finałowych, wybranych w etapach regionalnych przez Jury i weźmie udział w Krajowym Finale Konkursu Explory na dokładnie tych samych zasadach co inni finaliści.

#BilenaFinał to jedyna i ostatnia szansa na udział w Gdynia Explory Week jako uczestnik konkursu.

Nagrodą dla zwycięskiego projektu jest #biletnafinał Konkursu Explory od Grupy LOTOS S.A.

Explory to środowisko łączące młode talenty z przedstawicielami biznesu, mentorami i naukowcami. Program w sprawdzony sposób pozwala rozwijać się tym, którzy już dzisiaj kreują rozwiązania, które pozwolą nam wszystkim łatwiej żyć w przyszłości. Grupa LOTOS jako Mecenas Explory z dumą zauważa rosnącą popularność programu i z niecierpliwością wypatruje kolejnych kreatywnych projektów – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy LOTOS.

Konkurs Explory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało kilkaset projektów z całej Polski, a autorzy najlepszych projektów zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych Explory, które odbyły się online we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Olsztynie.

W Finale, który czeka nas w październiku 2022 młode talenty zawalczą o:

  • stypendia na rozwój projektów ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. – I miejsce to 10 tysięcy złotych, II – 7 tysięcy złotych, III – 5 tysięcy złotych
  • nagrody finansowe za projekty innowacyjne społecznie  - 3 tysiące złotych
  • akredytacje na wyjazdy międzynarodowe (m.in. na konkurs Regeneron ISEF w Stanach Zjednoczonych)
  • udział w programach mentorskich i stażowych